Urządzanie małej łazienki - jak to zrobić?

Pomysły na aranżację małej łazienki 1 komentarz

Mała łazienka nie musi oznaczać, że w danym mieszkaniu, czy domu mieszka mało osób. Trzeba tu pomieścić kilka sprzętów, które świadczą o tym, że łazienka jest łazienką. Pomieszczenie to w pierwszym rzędzie służy do czynności higienicznych - mycia się, kąpieli itd. W wielu domach to w łazience stoi pralka i ewentualnie także suszarka. Jak więc zdobyć pomysł na małą łazienkę? Przede wszystkim warto stwierdzić, bez czego absolutnie nie będziemy mogli się obyć w tym pomieszczeniu. Jeżeli to tutaj chcemy ustawić pralkę, warto poszukać takiej o niezbyt dużych rozmiarach.

Czytaj dalej

Jaki kominek wybrać?

Jakie są rodzaje kominków? 1 komentarz

Decyzja posiadania domu nie zawsze, choć bardzo często związana jest z chęcią posiadania kominka. Niewątpliwie daje on poczucie ciepła, zarówno dosłownie jak i w przenośni. Dodatkowo sprawia, że dom wydaje się być bardziej przytulny i swojski. Ponadto już w dawnych czasach kominek, zwany wtedy paleniskiem był centrum, przy którym spotykała się rodzina i wspólnie przyrządzali potrawy.

Czytaj dalej

Ile kosztuje podniesienie dachu?

podniesienie dachu Dodaj komentarz

Strych to pomieszczenie, jakie znaleźć można w większości domów, niezależnie od stylu w jakim zostały zaprojektowane. Na przeszkodzie może stanąć jedynie koszt podniesienia dachu. Gdy pozwala ona jednak na przeprowadzanie zmian w strukturze pomieszczeń budynku, loft z powodzeniem można zaadaptować na oddzielne mieszkanie. Warto bowiem korzystać z każdej wolnej przestrzeni, aby aranżować mieszkanie w sposób, który w pełni usatysfakcjonuje właściciela.
Proces adaptacji strychu na oddzielne mieszkanie często nazywany jest konwersją. Jest ona z pewnością tańsza, niż chociażby przeprowadzka do nowego domu, czy mieszkania. Najmniejszy koszt podniesienia dachu, jaki trzeba ponieść wynosi około trzydziestu tysięcy złotych i w wielu przypadkach nie jest konieczne otrzymanie specjalnego pozwolenia, jak ma to miejsce na przykład w przypadku dobudowywania się do istniejących już budynków.

Czytaj dalej

Grzejnik żeliwny - przygotowanie do renowacji

renowacja grzejnika żeliwnego Dodaj komentarz

Grzejniki żeliwne kojarzone są głównie ze starym wystrojem, jednak w dzisiejszych czasach bardzo często są wybierane jako uzupełnienie stylizowanych aranżacji wnętrz. Wyglądają niezwykle estetycznie, a dodatkowo zapewniają odpowiednie ogrzewanie budynku w trakcie zimy. Grzejnik żeliwny jest stosunkowo prosty do odnowienia. Na rynku dostępnych jest wiele artykułów, które pozwalają go przystosować do własnej aranżacji wnętrza. W tym artykule przedstawimy przydatne porady związane z odnawianiem grzejników żeliwnych.

Czytaj dalej

Firma prosumentem

Odnawialne Źródła Energii 1 komentarz

W obecnych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do działań o charakterze pro-klimatycznym. Z dnia na dzień poszerza się grono konsumentów, których codzienne wybory determinuje troska o środowisko. Co za tym idzie, wydłuża się też lista funkcjonujących na rynku firm, które podejmując przyjazne dla natury działania, liczą na zwiększenie zainteresowania oferowanymi przez siebie usługami i produktami. W końcu chyba każdy woli być kojarzony z działalnością na rzecz zdrowej planety. Co więcej, wprowadzanie ekologicznych technologii, nie tylko pozwala uatrakcyjnić wizerunek firmy, ale także niesie za sobą wymierne korzyści dla swoich propagatorów.

Czytaj dalej

Rolety - ważny detal domu i mieszkania

Salon z roletami zamontowanymi przez firmę Okno-Świat Dodaj komentarz

Jakie rolety do domu wybrać? Takie pytanie często zadajemy sobie, gdy przeprowadzamy remont naszego domu lub mieszkania. Rolety pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale też estetyczną - potrafią ocieplić wnętrze i nadać mu charakteru. Najpopularniejsze rodzaje, jakie znajdziemy w większości marketów budowlanych, jak i u wyspecjalizowanych firm, to rolety zewnętrzne lub wewnętrzne materiałowe. Jakie są różnice między nimi?

Czytaj dalej

Czyste powietrze i mniejsze koszty - zobacz, czym jest rekuperacja

Salon z zamontowanym systemem rekuperacji przez mat-kom Dodaj komentarz

Każdy z nas, kto buduje dom chciałby, by było to miejsce jak najbardziej przyjazne jego mieszkańcom, w końcu przebywamy tam znaczącą ilość czasu. Jednym z czynników warunkujących dobre samopoczucie jest czyste powietrze, dlatego planowanie odpowiedniej wentylacji jest jednym z ważniejszych elementów przy budowie naszego domu. Jak więc odpowiednio to rozplanować, by było przyjazne nam i naszym portfelom?

Czytaj dalej

Moskitiera... i komary nie mają szans

1 komentarz

Nadchodzi lato i niestety ten sam problem: insekty. Jaka ochrona przed owadami jest najskuteczniejsza? Idealnym i najskuteczniejszym obrońcą są moskitiery do okien. Przede wszystkim zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie zmierzyć nasze okna. Podczas dokonania zakupu trzeba podać wysokość i szerokość każdego skrzydła wraz z ramą, wtedy będziemy mieli pewność, że zamówiona moskitiera jest w idealnym rozmiarze.

Moskitiera ramkowa od firmy Roltex z Lublina

Czytaj dalej

Moda na odnawianie starych mebli

Dodaj komentarz

Wnętrze domu może cieszyć przez całe życie, ale prawda jest taka, że po jakimś czasie może odrobinę zacząć nudzić. Jeżeli nie mamy funduszy na zakup nowych warto jest zastanowić się nad renowacją aktualnych chociażby po to, aby zupełnie zmienić ich wygląd, a wnętrzu nadać kompletnie nowego charakteru. Renowacja mebli należy do zajęć pracochłonnych, ale tak naprawdę każdy, kto ma odrobinę samozaparcia i lubi rękodzieło może się tego podjąć - ważna jest też motywacja, a sam fakt otrzymania niepowtarzalnego przedmiotu powinien być wystarczający do rozpoczęcia działania.

Czytaj dalej

Remont - warto wybrać sprawdzoną firmę

1 komentarz

Wielu ludzi marzy o własnym domu z ogródkiem. Niektórzy te marzenia realizują, jednak trzeba pamiętać, że koszt wybudowania i wykończenia domu jednorodzinnego jest bardzo duży. Niektórzy po latach życia w bloku i odkładania pieniędzy decydują się zbudować własny dom z dala od zgiełku miasta, inni natomiast wybierają budowę domu zamiast kupna mieszkania i biorą kredyt. Niezależnie od tego, jak finansuje się budowę domu i jakie przyświecają jej motywacje, na pewno satysfakcja po spełnieniu wielkiego marzenia jest ogromna.

Czytaj dalej

Ogrzewanie nowego mieszkania

Dodaj komentarz

Rosnące ceny nieruchomości motywują wiele osób do kupna swojego własnego mieszkania. Często mieszkania pochodzą z rynku wtórnego, wskutek czego osoba kupująca musi samodzielnie zadbać o przystosowanie nieruchomości do zamieszkania. Trzeba zainteresować się wtedy zagadnieniami takimi jak terma-tech czy rodzajami farb do pokrycia ścian.

Czytaj dalej

Jakie grzejniki dobrać do naszej łazienki?

Dodaj komentarz

Zdecydowaliśmy się, kupiliśmy działkę budowlaną, zaczynamy budowę naszego wymarzonego domu. Jakże wielu ludzi spotyka w swoim życiu taki piękny moment! Jednakowoż jak niewielu z nich ma pojęcie ile poświęceń, wyrzeczeń i trudności przed nimi. Niektóre problemy sami wywołujemy, inne piętrzą się przed nami zupełnie niezależnie od czegokolwiek. Zachęcam do tego, by decydując się na budowę domu, uzbroić się w niesamowicie duże pokłady cierpliwości i zrozumienia. Ludzie, procesy, czasem wręcz polityka gospodarcza i ekonomiczna - to wszystko będzie miało wpływ na tempo i sprawność budowy naszego domu. I tak realnie i obiektywnie - większość problemów będzie zupełnie niezależna od nas. Z drugiej strony nie wolno przecież uprawiać czarnowidztwa - spotka nas po drodze wiele pięknych chwil i momentów, a satysfakcja z powstawania naszego wymarzonego domu - to coś niewyobrażalnie wspaniałego.

grzejnik elektryczny łazienkowy

Czytaj dalej

Remonty czas zacząć

Dodaj komentarz

Nadchodzi ten dzień, kiedy postanawiamy coś zmienić w naszym domu czy mieszkaniu. Powodem może jest odchodząca od ścian farba. Może to, że kaloryfery już od dawna nie działają dobrze. Może to, że nie w każdym pokoju działa elektryczność. A może to, że po prostu wypadałoby coś wyremontować, poprawić. Zwykle wtedy zbieramy fundusze na odnowienie naszego mieszkania. Jeśli nam się szczególnie śpieszy, bierzemy najbardziej opłacalny kredyt. Będziemy trochę go spłacać, ale lepsze to niż mieszkać w ruinie. Przedtem jednak zastanawiamy się nad tym, co chcemy zmienić.

 

Czytaj dalej

Funkcjonalne grzejniki - jakie wybrać?

Dodaj komentarz

W ciągu ostatnich dwudziestu lat technika grzewcza znacznie rozwinęła się. Chodzi tu nie tylko o postęp w dziedzinie kotłów grzewczych gazowych, olejowych i stałopalnych oraz solarów i pomp ciepła, ale również w dziedzinie różnego rodzaju grzejników. Obecnie pełnią one funkcję nie tylko podstawową jako źródła ciepła, ale również dodatkowo jako elementu dekoracyjnego, pozwalającego na doskonałe wzbogacenie wnętrza.

 

Czytaj dalej

Kominek

grzejniki-info.pl: Wszystko o grzejnikach