Moda na odnawianie starych mebli

Dodaj komentarz

Wnętrze domu może cieszyć przez całe życie, ale prawda jest taka, że po jakimś czasie może odrobinę zacząć nudzić. Jeżeli nie mamy funduszy na zakup nowych warto jest zastanowić się nad renowacją aktualnych chociażby po to, aby zupełnie zmienić ich wygląd, a wnętrzu nadać kompletnie nowego charakteru. Renowacja mebli należy do zajęć pracochłonnych, ale tak naprawdę każdy, kto ma odrobinę samozaparcia i lubi rękodzieło może się tego podjąć - ważna jest też motywacja, a sam fakt otrzymania niepowtarzalnego przedmiotu powinien być wystarczający do rozpoczęcia działania.

Jak odnowić meble drewniane?

Jeżeli wybraliśmy już mebel, który chcemy odnowić warto jest mu się przyjrzeć i ocenić, co tak naprawdę możemy z nim zrobić. Wystarczy dokładnie zetrzeć z nich farbę, czy też lakier lub bejcę przy pomocy gruboziarnistego papieru ściernego - oczywiście na koniec oczyszczania warto powtórzyć czynność używając papieru drobnego, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że powierzchnia mebla będzie gładka, ale dobrze przyjmie preparaty, które na niej później zastosujemy. Ostatnio na popularności zyskuje renowacja mebli w Warszawie, ludzie wolą odnawiać stare meble niż kupować nowe. Jeżeli bryła mebla jest prosta możemy zastosować szlifierkę, która znacznie przyspieszy pracę - jeśli jednak mebel posiada dużo drewnianych ozdób należy uzbroić się w cierpliwość i niezwykle ostrożnie wykonywać wszystkie czynności. Po oczyszczeniu mebla należy dobrać do niego pożądaną farbę, bejcę lub na przykład pastę wybielającą i nanieść ją w sposób, jaki sobie wybierzemy. Po zakończeniu ozdabiania trzeba zabezpieczyć powierzchnię lakierem, olejem lub woskiem.

Sposoby na renowację mebli z płyty wiórowej

Są one nieco inne - niestety w takim przypadku nie możemy sobie pozwolić na ścieranie powierzchni papierem ściernym, gdyż w taki sposób zniszczymy szafkę. Aby zmienić mebel możemy zdecydować się na odnowienie samych frontów, co genialnie wpłynie na efekt i wygląd. Fronty możemy obkleić specjalną meblową okleiną ówcześnie porządnie czyszcząc i odtłuszczając ich nawierzchnię. Możemy również przykleić na nie imitujące wybrany materiał panele, które może dociąć za pomocą nożyka introligatorskiego. Możemy też użyć specjalnie do tego stworzonych farb. Wszystko jest zależne od naszej wyobraźni.

Czy warto użyć farby kredowej?

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu szafy, która posiada gładkie, duże drzwiczki warto użyć farby kredowej, która będzie się doskonale prezentowała zarówno w pokoju dziennym, jak i dziecięcym. Oprócz oczywistych walorów estetycznych uzyskamy dzięki niej przestrzeń do zapisywania istotnych dla nas informacji - a domownicy zyskają świetny punkt komunikacji, z którego będą korzystać z przyjemnością każdego dnia. Może to być również miejsce do przekazywania sobie miłych, codziennych słów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

grzejniki-info.pl: Wszystko o grzejnikach