Moskitiera... i komary nie mają szans

Nadchodzi lato i niestety ten sam problem: insekty. Jaka ochrona przed owadami jest najskuteczniejsza? Idealnym i najskuteczniejszym obrońcą są moskitiery do okien. Przede wszystkim zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie zmierzyć nasze okna. Podczas dokonania zakupu trzeba podać wysokość i szerokość każdego skrzydła wraz z ramą, wtedy będziemy mieli pewność, że zamówiona moskitiera jest w idealnym rozmiarze.

Moskitiera ramkowa od firmy Roltex z Lublina

Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe to najwygodniejsze rozwiązanie stosowane w oknach oraz drzwiach balkonowych. W ich skład wchodzą: ramki z tworzywa sztucznego, aluminium lub drewna, uzupełnione siatką z włókna powleczonego tworzywem sztucznym. Moskitiery ramkowe możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Przykładem firmy posiadającej tego typu produkty jest Roltex Lublin. Na jego stronie internetowej http://polskierolety.pl/oferta/moskitiery, możemy zapoznać się ze szczegółową ofertą produktów okiennych.

Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane umieszczane są w oknach na stałe. Konstrukcja i działanie podobne do tego w roletach okiennych. Siatka zwija się do kasety umocowanej na górnej części skrzydła. Wygodne są modele moskitier z naciągiem sprężynowym, bo siatka bardzo sprawnie zwija się do kasety. Część z nich posiada mechanizm hamujący, który umożliwia delikatne domknięcie. Istnieją również takie moskitiery, które zwijają się do kaset obustronnie – takiego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne w drzwiach dwuskrzydłowych.

Moskitiery do drzwi balkonowych

W przypadku moskitier otwieranych to są one przeznaczone dla drzwi balkonowych. Skrzydło z moskitierą posiada uchwyt służący otwieraniu. Może mieć tzw. samozamykacz albo magnesy, dzięki którym utrzymują się w pozycji zamkniętej.

Moskitiery przesuwane

Moskitiery przesuwane nadają się do dużych zestawień drzwi balkonowych i ogromnych okien fasadowych. Konstrukcja prowadzona po montowaniu w drzwi wygląda tak, jakby była przyklejona do ram. W zależności od dużej kombinacji okien bądź drzwi na tarasie można zastosować pojedyncze moskitiery lub podwójne oraz wybrać inne warianty szyn prowadzących. Pojedynczą moskitierę można ustawić w dogodnej pozycji w zależności od fragmentu drzwi, który został otworzony i ma być zabezpieczony przed insektami.

Moskitiera Firmy Roltex Lublin zamontowana w oknie sypialni

Moskitiery do okien dachowych

Okna na dachu otwierają się przy obrocie skrzydła kręcącego się wokół osi. Z jednej strony skrzydło jest skierowane do wewnętrznej strony, a z drugiej do zewnątrz. W takiej sytuacji moskitiery zakłada się nie na oknie dachowym, lecz na ścianie wokoło niego. To pozwala na zasłonięcie otworu przed owadami, nawet gdy okno jest nie do końca otwarte. W oknach dachowych montuje się również moskitiery rolowane. Szerokość i długość dopasowuje się do wymiarów wnęki okiennej. W oknach dachowych wysoko położonych można zastanowić się nad zakupem drążka teleskopowego.

Moskitiery lamelowe

W domach, w których mieszkają psy czy koty, wygodną opcją będzie wprowadzenie zasłon lamelowych, posiadających zwisające paski materiałowe. Lamele mogą być wykonane z siatki lub tworzywa sztucznego. Paski są lekkie i zwiewne, więc u dołu obciąża się obciążnikiem. Moskitiery lamelowe bardzo często montuje się na listwie, którą można przykleić nad otworem drzwiowym dzięki samoprzylepnym rzepom lub paskom.

Kominek

grzejniki-info.pl: Wszystko o grzejnikach