Moskitiera... i komary nie mają szans

1 komentarz

Nadchodzi lato i niestety ten sam problem: insekty. Jaka ochrona przed owadami jest najskuteczniejsza? Idealnym i najskuteczniejszym obrońcą są moskitiery do okien. Przede wszystkim zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie zmierzyć nasze okna. Podczas dokonania zakupu trzeba podać wysokość i szerokość każdego skrzydła wraz z ramą, wtedy będziemy mieli pewność, że zamówiona moskitiera jest w idealnym rozmiarze.

Moskitiera ramkowa od firmy Roltex z Lublina

Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe to najwygodniejsze rozwiązanie stosowane w oknach oraz drzwiach balkonowych. W ich skład wchodzą: ramki z tworzywa sztucznego, aluminium lub drewna, uzupełnione siatką z włókna powleczonego tworzywem sztucznym. Moskitiery ramkowe możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Przykładem firmy posiadającej tego typu produkty jest Roltex Lublin. Na jego stronie internetowej http://polskierolety.pl/oferta/moskitiery, możemy zapoznać się ze szczegółową ofertą produktów okiennych.

Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane umieszczane są w oknach na stałe. Konstrukcja i działanie podobne do tego w roletach okiennych. Siatka zwija się do kasety umocowanej na górnej części skrzydła. Wygodne są modele moskitier z naciągiem sprężynowym, bo siatka bardzo sprawnie zwija się do kasety. Część z nich posiada mechanizm hamujący, który umożliwia delikatne domknięcie. Istnieją również takie moskitiery, które zwijają się do kaset obustronnie – takiego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne w drzwiach dwuskrzydłowych.

Moskitiery do drzwi balkonowych

W przypadku moskitier otwieranych to są one przeznaczone dla drzwi balkonowych. Skrzydło z moskitierą posiada uchwyt służący otwieraniu. Może mieć tzw. samozamykacz albo magnesy, dzięki którym utrzymują się w pozycji zamkniętej.

Moskitiery przesuwane

Moskitiery przesuwane nadają się do dużych zestawień drzwi balkonowych i ogromnych okien fasadowych. Konstrukcja prowadzona po montowaniu w drzwi wygląda tak, jakby była przyklejona do ram. W zależności od dużej kombinacji okien bądź drzwi na tarasie można zastosować pojedyncze moskitiery lub podwójne oraz wybrać inne warianty szyn prowadzących. Pojedynczą moskitierę można ustawić w dogodnej pozycji w zależności od fragmentu drzwi, który został otworzony i ma być zabezpieczony przed insektami.

Moskitiera Firmy Roltex Lublin zamontowana w oknie sypialni

Moskitiery do okien dachowych

Okna na dachu otwierają się przy obrocie skrzydła kręcącego się wokół osi. Z jednej strony skrzydło jest skierowane do wewnętrznej strony, a z drugiej do zewnątrz. W takiej sytuacji moskitiery zakłada się nie na oknie dachowym, lecz na ścianie wokoło niego. To pozwala na zasłonięcie otworu przed owadami, nawet gdy okno jest nie do końca otwarte. W oknach dachowych montuje się również moskitiery rolowane. Szerokość i długość dopasowuje się do wymiarów wnęki okiennej. W oknach dachowych wysoko położonych można zastanowić się nad zakupem drążka teleskopowego.

Moskitiery lamelowe

W domach, w których mieszkają psy czy koty, wygodną opcją będzie wprowadzenie zasłon lamelowych, posiadających zwisające paski materiałowe. Lamele mogą być wykonane z siatki lub tworzywa sztucznego. Paski są lekkie i zwiewne, więc u dołu obciąża się obciążnikiem. Moskitiery lamelowe bardzo często montuje się na listwie, którą można przykleić nad otworem drzwiowym dzięki samoprzylepnym rzepom lub paskom.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Daria Rębacz · 1 lat temu
    Niezawodny sposób na koszmary. Mam i polecam. Mam te lamelowe i rzeczywiście dobrze rozwiązanie, mój pies może sobie swobodnie wychodzić do ogrodu, a robaki nie wlatują. Świetny wynalazek 👍🤗
Kominek

grzejniki-info.pl: Wszystko o grzejnikach