Rolety - ważny detal domu i mieszkania

Dodaj komentarz

Jakie rolety do domu wybrać? Takie pytanie często zadajemy sobie, gdy przeprowadzamy remont naszego domu lub mieszkania. Rolety pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale też estetyczną - potrafią ocieplić wnętrze i nadać mu charakteru. Najpopularniejsze rodzaje, jakie znajdziemy w większości marketów budowlanych, jak i u wyspecjalizowanych firm, to rolety zewnętrzne lub wewnętrzne materiałowe. Jakie są różnice między nimi?

Wschód słońca przez rolety materiałowe od firmy Okno-Świat

 

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są bezbłędnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zabezpieczenie domu przed słońcem, wiatrem i gradem. Istotne jest, że występują one w szerokiej gamie kolorów i materiałów, ale najważniejszym kryterium jest to, aby służyły nam na lata. Rolety zewnętrzne wykonane są najczęściej z solidnych materiałów, zazwyczaj ze stali lub aluminium w różnorodnych kolorach.

Nie tylko wygląd


W starszym budownictwie przyzwyczajeni jesteśmy do firanek i zasłon, które powoli odchodzą w niepamięć. Świat idzie z postępem, dlatego rolety są bardzo często spotykane zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i starych domach, które wyremontowano. Rolety zewnętrzne chronią nas przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak grad i opady, a także dodatkowo zabezpieczają dom przed kradzieżą. Dają również pełną prywatność, ponieważ przy zasuniętych roletach zewnętrznych, praktycznie niemożliwe jest zauważenie chociażby zaświeconego światła wewnątrz.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe, jak sama nazwa mówi są przeważnie z materiału. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorów - możemy je dobrać do wystroju naszego mieszkania, dopasowując barwy na przykład do dywanu lub kanapy, jak i stworzyć kontrast, wybierając rolety o przeciwstawnych barwach. Na rynku dostępne są rolety dające całkowite zaćmienie, a także rolety typu dzień - noc, które mogą zaciemnić wnętrze również połowicznie, w zależności od naszych potrzeb.

Z marketu lub od firmy


Rolety materiałowe dodają przytulności wnętrzu, tworząc je bardziej przyjaznym. Najpopularniejsze rolety możemy zamontować nawet samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że takie rolety z marketu budowlanego nie będą najlepszej jakości i ciężko będzie im stanowić substytut profesjonalnie zamontowanych rolet przez specjalistów, które będą dodatkowo wbudowane do ramy okna. Oczywiście, specyfika okien może być różna, dlatego informacje na ten temat najlepiej uzyskać indywidualnie, znajdując kontakt do firmy Okno-Świat, gdzie wszelkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane.

 

Więc jakie rolety do domu wybrać? Powinniśmy wziąć pod uwagę nasz budżet i preferencje - czy potrzebujemy tylko ochrony przed słońcem, czy może zależy nam też na zabezpieczeniu naszego domu i zwiększonej prywatności? Odpowiadając sobie na te pytania możemy łatwo dojść do wniosku, co będzie dla nas najlepsze.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

grzejniki-info.pl: Wszystko o grzejnikach